SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 382072
nr 38 2072
BESTICK
4 del, silver, 1800-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
550 kr
måndag 12 mars 2001
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver